پاک سازی درون، آغاز یک تحول

پاک سازی درون، آغاز یک تحول

20 دی 98 0 نظر

پاک سازی درون، آغاز یک تحول

.پاک سازی درون شروع یک تحول مثبت در زندگی می تواند باشد. ما انسان ها از لحظه ای که به دنیا می آییم، از لحظه ای که ذات پاک و خدایی را در وجود خود داریم

پاک سازی درون:

پاکسازی درون را می توان یک آغازی برای یک تحول بزرگ در زندگی دانست. چرا که همۀ نیکی ها و کارهای نیک با پاک سازی درون شروع می شود. با پاک سازی درون می توان دنیا را بهتر دید. پاک سازی درون  باعث می شود تا انسان به آرامشی عمیق و لذت بخش دست یابد. پاک سازی درون می تواند مسیر زندگی هر انسانی را تغییر دهد. حالا واقعاً پاک سازی درون چیست؟ چگونه می توان پاک سازی درون را تعریف کرد؟

پاک سازی درون چیست و چگونه احساس نیاز به آن را درک می کنیم؟

ما در وجود خود تجربیات و خاطراتی داریم که شاید هرگز آن ها را به یاد نیاوریم. ولی می خواهیم کمی به صورت ما ورائی و فرا زمینی به زندگی نگاه کنیم. در این صورت باید به این شکل شروع کنیم. انسان زمانی که به دنیا می آید دارای یک ذات و درون پاک و خدایی می باشد. آن چه که هرگز به یاد نمی آوریم ولی وجود داشته است و کسی نمی تواند منکر آن شود. به مرور زمان بزرگ و بزرگ تر می شویم. کارها و اعمالی را انجام داده و تجربه می کنیم. به مرور زمان دچار تغییراتی می شویم. 

ولی این تغییرات چگونه ایجاد می شوند. ما با همان اعمالی که تجربه می کنیم یا واکنش هایی که نسب به محیط اطراف خود و مشکلات زندگی نشان می دهیم، در ذهن خود افکاری را پرورش می دهیم. با پرورش این افکار دچار تغییراتی می شویم و آلودگی هایی وارد درون ما می شود. دیگر خبری از ذات و سرشت دوران کودکی نیست. به همین خاطر است که در دوران کودکی حال خوبی داریم و احساسات پاک و عالی داریم و در بزرگ سالی اکثر مواقع، دیگر آن آرامش دوران کودکی را تجربه نمی کنیم. عطش آن را داریم، ولی نمی توانیم آن را تجربه کنیم. احساس می کنیم به یک تحولی نیاز داریم. این تحول همان پاکسازی درون است. پاک سازی درون می تواند دنیای بیرونی ما را نیز دچار تغییراتی شگفت انگیزی کند.

قبول می کنیم به پاک سازی درون نیاز داریم

شاید در ابتدا از خود بپرسیم که چرا به پاکسازی درون نیاز داریم. با این که پذیرفته ایم که به آن نیاز داریم ولی ممکن است بارها از خود بپرسیم که چرا به آن نیاز داریم. خب طبیعی است. داشتن یک درونی که چیزی جز آرامش خالص آن را پر نکرده است، برای همۀ ما لذت بخش و خوشایند است. اما مشکل این جاست که شاید خیلی به آن توجه نمی کنیم. ولی باید آگاه باشیم که بیرون، آینه درون است و اگر دست به پاک سازی درون بزنیم، متوجه می شویم که تمامی اتفاقات بیرون، همگی خوب هستند و ما در به دست آوردن موفقیت ها، در به دست آوردن ثروت و تغییر زندگی می توانیم خیلی بهتر عمل کنیم.

تمریتان پاکسازی درون

پاکسازی درون را از کجا شروع کنیم

پاک سازی درون حرف جدیدی نیست و در آموزه های مختلف، حتی آموزه های دینی بسیاری از مردم بوده اند که از این آموزه ها استفاده می کردند. پاکسازی درون، اولین بار توسط یک پزشک در هاوایی تجربه شده است. این پزشک با پاک سازی درون خود، به خود و بیماران بسیاری کمک کرد. در یک بیمارستان روانی که بیماران اکثراً در غل و زنجیر بودند و اوضاع نا بسامانی داشت. ولی به لطف این پزشک تبدیل به یک مرکز درمانی درجه یک شد. یعنی امکان دارد؟ پاکسازی درون می تواند یک روش عینی برای بهبود اوضاع یک بیمارستان روانی شود؟ بله! این اتفاق افتاده است. حالا می خواهیم ببینیم از کجا باید شروع کنیم و اصولاً روش پاک سازی درون چگونه انجام می شود و چه مراحلی دارد؟ چطور و از کجا باید شروع کنیم؟

پاک سازی درون، همان طور که اشار شد اولین بار توسط یک پزشک، به نام دکتر هولن در هاوایی آمریکا در یک بیمارستانی انجام شد. به همین خاطر نام او روی این روش مانده است. زندگی پر از فراز و نشیب است. اگر روزی با مشکل در زندگی خود روبرو شدید اولین کاری که انجام می دهید باید این باشد که مسئولیت آن را کاملاً به عهده بگیرید. وقتی صحبت از مشکل می کنیم، منظور ما حتماً اتفاق نیست، بلکه ممکن است که یک احساس باشد یا مثلاً یک فکر منفی باشد که حال شما را کاملاً خراب می کند. به ویژه اگر این مشکل، یک مشکل احساسی باشد یا یک درگیری ذهنی یا اتفاقی که بارها و بارها برای شما تکرار شده است.

حالا به خودتان می گویید: حتماً چیزی در من وجود دارد که در این شرایط کنونی گرفتار شده ام یا دچار چنین احساسی شده ام. حالا زمان آن است که پاک سازی درون را شروع می کنید. پاکسازی درونی که توسط روش دکتر هولن انجام می شود شامل واژه های زیر است: واقعاً متأسفم، خواهش می کنم من را ببخش! متشکرم، دوستت دارم. باید این عبارت ها را بارها و بارها با خود تکرار کنید تا به آرامش برسید. نکته ای که در این جا اهمیت دارد این است که این کلمه ها را باید خطاب به پروردگار بگویید.

حالا می خواهیم، عبارت های پاک سازی درون را بررسی کنیم. تمامی عبارت های پاک سازی درون در واقع خود مخفف جملاتی هستند که بزرگ تر از این عبارت ها می باشند:

• متأسفم به خاطر هر آن چه که در درون من می باشد و موجب گردیده تا من در چنین شرایطی قرار بگیرم

• خواهش می کنم من را ببخش به خاطر این ناپاکی های درونی من؛ و من را مورد بخشش خود قرار ده تا من نیز بتوانم خودم را ببخشم

• متشکرم که این رویداد ها رخ می دهند تا این ناپاکی های درون من بیرون بریزند و تو آن ها را پاک سازی می کنی

• دوستت دارم به خاطر این که چنین آرامشی را در درون من توسط پاک سازی خاطرات ناخوشایند به وجود می آوری

هنگامی که به این جمله ها فکر می کنیم و هنگامی که عبارت های پاک سازی را به زبان می آوریم متوجه آرامش عمیقی که به مرور زمان درون ما شکل می گیرد خواهیم شد.

چند نکتۀ مهم در مورد پاک سازی درون

پاکسازی درون به روش دکتر هولن به همین سادگی که ملاحظه کردید انجام می شود. ولی نکاتی وجود دارند که در مورد پاک سازی درون بدانید و باید برای همیشه به یاد داشته باشید:

• پاک سازی درون موجب می شود بار احساساتی که ناشی از خاطرات بد ایجاد می شود و نه از خود خاطرات، از بین بروند.

• با انجام دادن پاک سازی درون، ما در واقع خودمان را تغییر می دهیم نه دیگران را و با این شیوه، شاید بتوانیم بر دیگران نیز تأثیر بگذاریم. به عنوان مثال خود دکتر هولن تمامی بیماران را درمان نکرد او فقط بعضی ها را از جایی که بودند به جای دیگر منتقل کرد. اما او توانست شرایطی را تغییر دهد که خود او در آن واقع شده بود نه دیگران

• برای هر اتفاق خاصی که برای شما در زمان گذشته یا حال پاک سازی انجام می دهید، یا به طور دائمی و همیشگی در طول روز با به زبان آوردن این عبارت ها درون خودتان را از این خاطره های بد پاک سازی کنید.

این احتمال وجود دارد که در برخی پاک سازی ها، احساساتی مانند عصبانیت، اضطراب، افسردگی و ... بر شما چیره شود. در این مواقع هرگز و به هیچ عنوان پاک سازی درون را کنار نگذارید تا این که این حس بالاخره رفع شده و از بین برود و به آرامشی که منتظرش بودید برسید. این احساسات، نشانۀ این است که آلودگی های درون شما در حال بیرون ریزی است. بنابراین، این ها نشانه های خوبی هستند.

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh