مسیر خلق ثروت

مسیر خلق ثروت

20 فروردين 98 0 نظر

راه‌های خلق ثروت

تعریف ثروت از دیدگاه هر شخصی متفاوت و مختلف می‌باشد. بسیاری تصوراتی که از مفهوم ثروت دارند، شامل افراد پولدار و ثروتمند می‌شود. ب

 

تعریف ثروت

تعریف ثروت از دیدگاه هر شخصی متفاوت و مختلف می‌باشد. بسیاری تصوراتی که از مفهوم ثروت دارند، شامل افراد پولدار و ثروتمند می‌شود. برخی دیگر مسایل مادی را کنار گذاشته و ثروت را موضوعات مادی مانند خانواده، دوستان، اطرافیان و مواردی از این قبیل می‌دانند. اما در زمینه موفقیت و دستیابی به توفیق، اندیشه و نوع نگاه هر فرد به عنوان دارایی آن فرد در نظر گرفته می‌شود.

 به بیان دیگر، زمانیکه اندیشه و فکر انسان در موضوع فقر و نداری متمرکز باشد، اعمال و رفتار او نیز به همین سمت گرایش پیدا می‌کند. هنگامی که ذهن انسان معطوف به مسایل دارایی و ثروتمند بودن باشد، بالطبع اعمال و سبک زندگی فرد نیز به این مسیر تمایل پیدا می‌کند.

در هر زمینه‌ای برای رسیدن به خواسته‌های مورد نظر، تمرکز بر آن و آمادگی ذهنی در این مورد، بسیار حایز اهمیت می‌باشد. بر همین اساس، شخصی که انتخاب های نامحدود و زیادی دارد و از آمادگی ذهنی بالایی برای رسیدن به انتخاب هایش برخوردار است، غنی و ثروتمند محسوب می‌شود. برای رسیدن به ثروت باید عادت‌ها، رفتارها، باورها، تفکر و نگرش‌های خود را تغییر و اصلاح نمود و در این مسیر محکم قدم برداشت.

مسیر خلق ثروت

مراحل دستیابی به ثروت و موفقیت

اساسی‌ترین و مهم‌ترین اصل دستیابی به ثروت باور و آمادگی ذهنی فرد می‌باشد. در واقع فرد به آن چیزی تبدیل می‌شود که در ذهن و باورش به آن باور دارد، که از این موضوع به عنوان قانون جذب یا قانون جهان نام برده می‌شود. بر اساس قانون جذب زندگی مشتمل بر مسایل و موضوعات مثبت و منفی می‌باشد. اگرچه قدرت قانون جذب قابل مشاهده نمی‌باشد، اما فراتر و تاثیر گذار تر از هر قدرت دیگری به شمار می‌رود.

 انسان اگر در باور خود به موضوعات مثبت فکر کند با توجه به قانون جذب، اتفاقات مثبت و مؤثری برای او رخ می‌دهد. در مقابل پرداختن به موضوعات منفی، منجر به اتفاقات ناخوشایند و مشکلات بزرگ می‌گردد. مرحله بعدی در این زمینه مهار کردن و مراقبت از افکار می‌باشد. فکر کردن و متمرکز شدن به یک موضوع در طی زمان طولانی، منجر به پیدایش و بروز آن موضوع در واقعیت می‌گردد.

به طور معمول افراد موفق و ثروتمند تمام تمرکز خود را بر روی مواردی نظیر فراوانی ثروت، موفقیت، راهکارهای حل و برطرف کردن مشکلات و پیروزی معطوف می‌کنند. پیشگیری از تمرکز و معطوف شدن بر روی افکار فقر و فقیرانه مرحله بعدی برای ثروتمند شدن محسوب می‌گردد. به همین منظور نباید ذهن انسان در این افکار منفی غرق شود، چراکه علاوه بر ایجاد محدودیت، انسان را به سمت فقر و بی‌پولی سوق می‌دهد. رفتار کردن و فکر کردن همانند ثروتمندها نیز در این زمینه بسیار مفید و مناسب می‌باشد. بررسی و مطالعه عادت های رفتاری و شخصی افراد ثروتمند، زمینه‌ساز گرایش ذهنی و فکری انسان به این موضوعات می‌شود.

راه‌های خلق ثروت

زیر بنای اصلی و اساسی برای دستیابی به ثروت، عادت و افکار خوب می‌باشد. عادات روزانه فاکتور مهم در تفاوت افراد موفق و ناموفق به شمار می‌رود. هدف‌گذاری‌های منظم از عامل‌های مؤثر در این زمینه محسوب می‌گردد. افراد موفق و ثروتمند برای اهداف کوچک و بلند خود برنامه‌ریزی مشخص و معینی دارند. علاوه بر برنامه‌ریزی، این افراد برای رسیدن به اهداف مد نظر خود راهکارها و روش‌های مناسبی نیز پیدا می‌کنند و در پیشبرد برنامه‌های خود سستی و ناامید به خود راه نمی‌دهند.

عامل تاثیر گذار دیگر، توسعه فردی است. افراد ثروتمند بر روی رشد و توسعه فردی خود سرمایه‌گذاری می‌کنند. همچنین این نمونه افراد عزم خود را جزم کرده و به انجام فعالیت‌هایی برای دسترسی به هدف های مد نظر خود اقدام می‌کنند. افراد ثروتمند مراقبت و بهبود سلامتی خود را در الویت قرار می‌دهند. ورزش کردن در بین این افراد به یک عادت تبدیل شده است. چراکه ورزش در جهت انجام فعالیت‌های مورد نظر آنها، انرژی بیشتری تولید می‌کند.

میانه‌روی در کارها، به اتمام رساندن کارها، برخورداری از نگرش مثبت، به روش صحیح پس‌انداز کردن، به اندازه خرج کردن و دوری از افکار محدود کننده از دیگر راه‌های خلق ثروت می‌باشد.

 

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh